Yeni Nesil Sorular Nasıl Çözülür

 • ÖğretmenBelirtilmedi
 • AdresBelirtilmedi
 • TelefonBelirtilmedi

Öğretmen Hakkında

Yeni nesil soruları çözemiyorum. Matematik yeni nesil sorular nasıl çözülür? Bu makalemde, size ÖSYM mantığı yeni tarz soruların çözüm yollarını size anlatmaya çalışacağım.

Yeni Nesil Sorular Nasıl Çözülür ? Hızlı Çözüm Yolları

Yılların tecrübesiyle yeni nesil soruları nasıl çözebilirim sorusunun bir çok çözümlerinden bahsedeceğim. Çok kitap okuyan öğrenciler yeni nesil sorular nasıl anlaşılır söyleminden değil de matematik diline çevirirken zorlandıkları görülür. Çünkü okuduğunu anlayan öğrenciler için çözümün yarısı yapılmış gibidir.

Yeni nesil soruları çözemiyorum. Yeni nesil soruları nasıl çözebilirim?

Yeni nesil soruları yapamıyorum, yeni nesil soruları çözemiyorum, yeni nesil soruları nasıl çözebilirim? sorularıyla çok karşılaşmaktayız. Öncelikle soruyu okuyup anladıktan sonra bir problem tipine çevirerek çözüm metotları kalıbına benzeterek çözüme gidilmelidir.
Unutmayın zor sayısal mantık soruları aslında modifiyeli edilmiş problemlerdir.

Öncelikle belirtmekte fayda var ki;

 • Kitap okuma alışkanlığı kazanamamış,
 • Okuduğunu anlayamayan,
 • Dikkatini toparlayamayan,
 • Uzun metinli soruları okurken sıkılan,
 • Analitik düşünemeyen,
 • Tablo grafik ve yeni tarz dönüştürme sorulardan çözmemiş,
 • Daha da önemlisi konu bütünlüğünü sağlayamamış yani konu hakkında hiç bilgisi yok ise

öğrencini özel ders alarak bu zorlu sınav sürecini en verimli şekilde geçirmelidir.

Yeni Nesil Soruları Nasıl Çözeriz? Yeni Nesil Problem Nasıl Çözülür

Önce Yeni Nesil Soruları tanımamız gerekir. Yeni Nesil Soruları maddeler halinde sıralamak istersek;

 1. 3 işlemli sorular,
 2. Muhakeme gücünü ölçen sorular,
 3. Analitik sorular,
 4. Belirleyici sorular,
 5. Öncül sorular,
 6. Dikkat gerektiren sorular,
 7. Düşündüren sorular,
 8. Mantıksal akıl yürütmeyi gerektiren sorular,
 9. Okuduğunu anlamayı gerektiren sorular,
 10. Tablo grafik yorumlama soruları,
 11. Sayısal mantık gerektiren sorular,
 12. Analitik düşünme becerisini ölçen sorular

olarak gruplandırmak mümkündür.

 

Yeni nesil matematik soruları daha hızlı nasıl çözülür?

Yeni nesil soruları çözmeden önce, öğrencilerime kitap okumalarını tavsiye ederim. Sorulara düz mantık olarak bakmamak gerekir. Çünkü, sorular en az 2 adımlı çözülebilen sorulardır. Konu ile belli temel düzeyde bilgileri bilmeniz gerekir.

Sorunun kurgusu ve hikayesi net olarak anlaşılmalı. Soru metni çok iyi okunup matematiksel olarak yorumlanmalıdır. Sorudaki ipuçlarının farkına varılmalı. Sorudaki verilerin çok iyi algılanıp bu verilerin bizi neye ulaştırmak istendiği fark edilmelidir.

Yeni Nesil Matematik Soru Çözüm Taktikleri Nelerdir?

ÖSYM yeni tarz sorular kapsamında yer alan matematik problemlerinin sorulabileceği, çözüme yönelik paylaşımların gerçekleştirilebileceği bir soru çözüm platformumuz var. Bu platformda LGS, TYT, AYT, ALES, DGS, KPSS ve YÖS öğrencileri, karşılaştıkları matematik sorularını öğretmenler ile birlikte çözümleyebilmekte ve çözümü hakkında bilgi sahibi olabilmektedir.

Matematik sorularının görsel olarak paylaşılmasına imkan tanıyan matematik sorusu çözüm grubu sayesinde pek çok öğrenci bilgi sahibi olabilmektedir.

İnternet bağlantısı olan bir bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi araçlarla erişimin mümkün olduğu Telegram Matematik Sorusu Çözüm Grubu sayesinde pek çok öğrenciye yardımcı olmakta ve eğitimlerine katkıda bulunmaktadır. Tamamen ücretsiz bir şekilde bilgi paylaşımlarının ve soru çözümlerinin gerçekleştiği bu platform, uzaktan eğitim için oldukça avantajlı bir seçenek olmaktadır.

Yeni Nesil Matematik Soruları Daha Hızlı Nasıl Çözülür?

Matematik, kuralları ve formülleri olan bir bilimdir. Hal böyleyken, kurallar ve formüller hakkında yeterince bilgi sahibi olmayan öğrenciler, matematik soru çözümleri aşamasında yetersiz kalabilmekte, yardıma ihtiyaç duyabilmektedir. Adeta özel ders niteliği taşıyan yeni nesil soru çözüm grubu sayesinde öğrenciler, çözümünü yapamadıkları matematik sorularını görsel olarak paylaşabilmekte ve çözümü hakkında bilgi sahibi olabilmektedir. Yani, Yeni Nesil Soruların Çözüm Yolları konusunda cevabı tam olarak almış olacaksınız.

Beceri Temelli Sorular Nasıl Çözülür? Beceri Temelli Soruları Nasıl Çözebiliriz?

Yeni nesil sorulara beceri temelli sorular da demekteyiz. Beceri temelli soruları çözmek için size WhatsApp Soru Çözüm Grubumuzdan yararlarından bahsetmek isterim. 

 • Çözülmesi istenen matematik soruları, grupta bulunan öğretmenler tarafından yanıtlanmaktadır.
 • Çözümü istenen sorular, ortalama olarak 15 dakika içinde cevaplandırılmaktadır.
 • Grup için yönetimin sağlanması sayesinde grupta amacın dışında paylaşımlar yapılmamaktadır.
 • Her gün yeni bir faydalı link ve PDF paylaşımı yapılmaktadır.
 • Sohbet odalarının varlığı sayesinde psikolojik destek ve motivasyon sağlanmaktadır.
 • Eski gönderilerin de incelenmesi fırsatı bulunmaktadır.

Yeni Nesil Soru Nasıl Çözülür? Konuyu Anlıyorum Ama Soru Çözemiyorum

Yeni Nesil Sorular Nasıl Çözülür konusunda oluşturduğumuz bir grubumuz vardır. Kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Grupta herkese açık gruplar olduğu gibi yalnızca yönetici onayına bağlı olarak alımların yapıldığı gruplar da bulunmaktadır. Dolayısıyla, her kullanım amacına uygun olarak, gruptan farklı şekillerde yararlanmak mümkündür.

Paylaşımların, cihazlarına otomatik olarak indirilmesini istemeyen kullanıcılar, otomatik indirme özelliklerini kapattıklarında veri kullanımlarını da kontrol altında tutabilmektedir. Ayrıca isteyen kullanıcılar, gruplarda paylaşımı yapılan soruların yalnızca kendisine hitap eder nitelikte olanlarını indirme şansına da sahip olabilmektedir. Dahası, paylaşımı yapılan linklerin ve PDF dosyaların sayesinde grup kullanıcıları, matematik alanındaki eksikliklerini giderebilmekte ve bilgi birikimlerini farklı soru seçenekleri ile pekiştirebilmektedir.

Yeni Nesil Uzun Sorular Nasıl Çözülür? Sayısal Mantık Soruları Nasıl Çözülür

Günümüzde eğitim yalnızca okulda verilen miktarla etkili olmamaktadır. Özellikle sınavlara hazırlık yapan öğrenciler, test mantığını hızlı kavramak ve test çözümünde hız kazanmak için çok fazla soru çözmektedir. Bu nedenle, öğrenciler ve sınava hazırlananlar, kesintisiz olarak takıldıkları matematik sorularını paylaşabilecekleri bir platform aramaktadır.

Yeni nesil uzun sorular soru çözüm grubumuzda nasıl çözülür? bu arayışlara cevap olarak hizmet sunmaktadır. Çünkü, bu grup sayesinde matematik soruları çözerken tıkanan öğrenciler, oldukça kısa bir süre içinde takıldıkları soruların çözümlerine yönelik bilgiye erişebilmektedir. Böylelikle, kesintisiz bir eğitim ve öğrenme gerçekleşmektedir.

Yeni Nesil Sorular Nasıl Çözülür isimli yazımızın faydalı olmuş olduğuna inanıyorum.

#yeninesilsorular , #sayısalmantık

Kampanya & İlanlar

Henüz bir ilan eklenmemiş

Öğretmenden Haberler

Henüz bir haber eklenmemiş

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜRÜNLERİMİZ

Henüz bir ürün eklenmemiş
0 506 621 2222

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.