23.02.2024 - Matematik Özel Ders & Öğretmen Platformu Sitemize Hoş Geldiniz

Özel Ders Ankara

Özel Ders Ankara
REKLAM ALANI

Matematik Özel Ders Ankara öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin katılımıyla başlar. Amaç, yanı başımızda bir öğretmen desteğinin olmasıdır. Özel Ders ilanları arasında kaybolduysanız, buna hiç gerek yok. Sadece yazımızı okumaya devam edin 🙂

Ankara Matematik Özel Ders

Sınava hazırlık dönemlerinde öğrencilerin en çok sıkıntı yaşadığı derslerin başında Matematik gelmektedir. Doğal olarak, bu sürecin sonucu sınava da kötü bir şekilde yansımaktadır. 

Sınavlardaki başarısızlıkların başka bir nedeni olarak, teorik hazırlıkların dışında, psikolojik olarak hazır olmamalarını söylemek mümkün.

Sınav psikolojisi ve stresini kaldıramayan öğrenciler, her ne kadar hazır bir şekilde sınava girseler de başarısız olmaları sıkça görülen bir sonuçtur. Ancak, yaşam koçu belgeli eğitmenimiz, öğrencileri teorik olarak sınava hazır hale getirir. Bunun yanı sıra, psikolojik anlamda da sınava hazır ve kendine olan güvenlerini sağlamalarında yardımcı olmaktadır.

Öğrenciler ile bire bir yapılan çalışmaların başarı oranı oldukça yüksektir. Hatta, başarı garantilidir demek yanlış olmaz.

Öğrencilerin derslerde edindikleri bilgileri deneyim kazanmak için soru çözüm kamplarında uygulamaları ile sınava tam hazırlık süreci tamamlanmaktadır. Özellikle sınav tarihinin yaklaştığı dönemlerde gerçekleştirilen soru çözüm kampları, başarı oranlarının artmasında doğrudan etkili bir sistemdir.

Pedagojik formasyon eğitim belgeli eğitmenimiz eşliğinde öğrenciler sınava tam anlamı ile hazır hale getirilmektedir.

Ankara Matematik Özel Ders Verenler

Öğrencilere teorik ve pratik çalışmaların yanı sıra, sınav psikolojisi üzerine de destekler sağlanmaktadır. Sınava her anlamda hazır olması gereken öğrencilerin en büyük eksikleri, güven ve psikolojik eksiklikler olmaktadır. Haliyle, bu sebeplerden sınavlarda da başarısızlıklar ile sıkça karşılaşılmaktadır.

Tüm bu sorunları ortadan kaldırmak için eğitmenlerimizin yardımı ile öğrenciler gerek psikoloji anlamında gerekse teorik anlam olmak üzere her açıdan sınava hazır hale gelirler.

Ayrıca, soru çözüm kamplarında gerçekleştirilen bire bir eğitimler sonucunda, öğrencilere çalışmalar ile birlikte disiplinli, verimli ve düzenli ders alışkanlıkları kazandırmaktadır. Kamp sonucunda sınavlarda başarı oranları da oldukça yüksektir.

Özellikle sınav hazırlık dönemi başlangıcında ve sonlarında hayati değer taşıyan bu kamplar ile öğrenciler tam anlamıyla sınava hazır hale gelmektedir.

Öğrencilerin sınavlarda başarısız olmalarının en büyük nedenleri arasında sınav psikolojisi ve kendine güven eksiklerinin olması sebep olmaktadır.

Çalışmalarımız sonucunda, öğrenciler sınav korkularından kurtularak başarılı sonuçlar alarak bir sonraki eğitim hayatlarına yelken açmaktadırlar. Hazırlanan çalışma programı dahilinde gerçekleştirilen ders sonucunda düzenli ve disiplinli çalışma alışkanlığı da kazanan öğrenciler sınavda büyük oranlarda başarılar yakalamaktadır.

Ankara Özel Ders Matematik

Matematik özel ders denildiğinde ilk aklımıza, Matematik öğretmeni Yalçın Algan gelmektedir.

Öğrencilerin eksik olduğu konular üzerinde durarak öncelikle bu konularda ve diğer tüm müfredat konularında soru çözümleri gerçekleştirilir.

Yalçın Algan 20 yıllık dershane ve matematik özel ders tecrübesine sahiptir. Özel dersi ek iş olarak değil, sadece sınırlı sayıda öğrenciyi kabul ederek tek iş olarak yapmaktadır. Özel ders notlarını her öğrencinin seviyesine uygun olarak bilgisayar ortamında kendisi hazırlamaktadır.

Güncel matematik kitaplarını ve ÖSYM sınav sorularını inceler. Konularına göre düzenler ve özel ders notlarına ekler. Piyasaya yeni çıkan kitaplar alınıp bilgisayar ortamında incelenir. Önemli bulduğumuz konu anlatımı, uzun metinli kurgulayıcı sorular, püf noktaları, kendi tecrübemiz ve yorumumuz ile birleştirip her öğrenci seviyesine uygun Word belgesi olarak hazırlanır. Notlarımız üzerinden akıcı bir ders anlatımı sağlanır ve öğrencimize hediye edilir.

Takıldığınız soru mu oldu? Whatsapp Matematik Soru Çözüm Grubumuz ile birlikte bu bir problem olmaktan çıkmış durumda. Günün her saatinde WhatsApp’tan soru sorabilir, hemen cevabını alabilirsiniz. Özel ders verdiğim öğrencilerim sabah 9 akşam 9 (09.00 – 21.00) saatleri  arasında istedikleri kadar soru sorma hakkına sahiptir. 

Ücretsiz ilk görüşme dersimizde;

 • Matematik lisans diplomamızı,
 • Öğretmenlik pedagojik formasyon belgemizi,
 • Öğrenci koçluğu belgemizi,

gösteririz. Çünkü, üniversite öğrencileri, mühendisler vs. ek iş olarak özel ders vermektedirler ve sizin paranızı ve öğrencinizin eğitimini riske attığını düşünmemektedirler. Sınav ile ilgili yayınlanmayan sınav sorularını ve sınav ile ilgili bilgiler veririm. 

Ankara Matematik Özel Ders Neden Önemlidir?

Özel derslerimiz sırasında;

 • Öğrencinin matematik temelini
 • Sorulara bakış açısını
 • El pratiğini
 • Kurgulama yapıp yapamadığını
 • Düşündürücü soruları anlayıp anlayamadığını
 • Yorum yapabilme becerisini ölçmek için testimizi beraber çözmeye çalışırız.

Böylece, iletişim kurma ve öğrencimize en uygun öğrenme modelini test etmeye çalışmaktayız.

Özel ders konusunda amacımız sizi iyi bir sıralamaya girmenizi sağlamaktır.

20 yıla yakın dershane ve Ankara Matematik Özel Ders tecrübemizde;

 1. Öğrencilerimizin soru çözerken takıldığı yerleri
 2. Neden soruyu çözmeye devam edemediğini
 3. Nasıl matematik çalışması gerektiğini
 4. Test tekniklerini
 5. Sıfırlama tekniğini
 6. Turlama tekniğini

kullanarak öğretmeyi hedefliyoruz.

Ankara Matematik Özel Ders Nasıl Yapılıyor?

Belgeli yaşam ve profesyonel öğrenci koçu, öğretmenlik sertifikası ile yüksek lisans ve matematik lisans diplomamızı ilk görüşmemizde size göstermekteyiz. Çünkü, bu konuda bir çok matematik öğretmeni olmayan, tecrübesiz, diplomasız özel ders vermeye çalışan, ek iş olarak matematik özel ders vermek isteyen şahıslar vardır. Kısacası matematik dersini bu işin profesyonellerinden almanız, size başarı olarak ger dönecektir.

Paranızı ve geleceğinizi riske atmayınız. Yıl içinde sadece 16 tane öğrencimiz olur. Sadece Ankara matematik özel ders öğrencilerimiz ile ilgilenmekte onların başarmaları için tüm enerjimi harcarım.

Emin olun bu püf noktalarda siz de takılırsınız. Bu püf noktalar derste anlatılmayacak kadar küçük kavramlardır.

Sizi iki seçenek arasında bırakır. Bunu bir anda sizin toparlayıp düzeltmeniz mümkün olmayabilir. Bu konuda size yardımcı olacağız.

Dershane deneyimimiz boyunca yaptığımız deneme sınavlarından sonra öğrencilerimize sorduk. Bu sınavda hangi eksik olduğunuz yönlerinizi gördünüz. Verilen cevapları tahtaya yazarak aynı hataların yapılmamasını vurguladık. Bu bilgilerimizi de öğrencilerimiz ile paylaşmaktayız.

Ankara Özel Ders Yerimiz

Ders çalışma yerimiz, ister evinizde, ister Kızılay’da kendi ofisimizde özel derslerimizi yapabiliriz. Yani, ders yerimiz tamamen sizin talebinizle şekillenir.

Öğrencilerimiz ile ders çalışırken bir A4 kağıdına;

 1. Konunun ana hatlarını
 2. Formüllerini
 3. Anahtar kelimelerini
 4. Sloganlarını
 5. Önemli yerlerini

not ederek konuyu bir kağıda özetliyoruz. Soru çözerken ve deneme sınavlarına girerken bu kavram haritasını tekrar yapmasını sağlıyoruz.

Konular görülmeye başladıkça eski konuların unutulmaması için tarama sınavı, Birkaç konuyu birbirine bağlayan soruları, deneme soruları ile öğrenilen bilgilerin unutulmamasını sağlamaktayız.

Sınava kadar ilgi, velilerimiz ile bilgi paylaşımı ve öğrencimizin memnuniyeti, mutluluğu bizim referansımız için önemlidir.

 • Dershanelerde kayıtlı öğrenci sayısının az olması
 • Seviye sınıflarının oluşturulamaması
 • Sınıflardaki her öğrenci seviyesinin eşit olmaması
 • Öğretmenin sorduğu soruları sınıftaki iyi öğrencilerin hemen cevaplaması

Öğrencinizin sadece tahtadakilerin defterine yazılıyor olması demektir. Düşünme eylemi gerçekleşememektedir.

Dershanede çalışan Ankara matematik Özel Ders öğretmeninin düşük ücretle çalışması, Çok sayıda derse giriyor olması, Öğretmenin performansını düşürmekte ve artık sadece soruya cevap veren öğrencilerle derse devam etmesine neden olmaktadır. Velilerin bu konuda duyarlı olması durumu biraz olsun düzeltse de öğretmen yavaş anlatırsa elindeki yıllık plana göre konuları yetiştirmesi mümkün olmayacaktır.

Ankara Matematik Özel Ders konusunda, Sınav Yayınları ve Çizgisel Yayınları başta olmak üzere bir çok yayın evlerine kitap ve soru yazdım.

Ayrıca, kitap ve soru tashihi yaptım.

Dahası, soruların incelenmesi düzeltilmesi ve bilimsel hataların kontrolü ve farklı yollardan çözüldüğünde aynı sonucun bulunması incelemelerini yaptım.

Üniversite okuyan yüzlerce öğrencinin ve elit velilerimizin iletişim bilgilerini verebiliriz.

Ankara Matematik Özel Ders Referanslarımız

Velilerimiz arasında; Emniyet Mensupları ve Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Konutları’nda oturanlar bulunmaktadır. Ayrıca, OYAK Sitesi, Park Oran Sitesi, Sinpaş Yalı Evleri‘nde ikamet edenler de mevcuttur. Hatta, diğer bir çok elit kesimden de sizlere referans verebileceğimiz velilerimiz vardır.

Ankara Matematik Özel Ders öğrencilerimiz çok iyi sıralamalara girerek Tıp Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Mühendislik Fakülteleri‘ni kazanarak bir kez daha işimizi severek yaptığımızı bize hatırlattılar.

Onlara teşekkür ediyor, çalışmalarında bizleri örnek aldıkları için bir ömür mutlu olmaları için onlara dua etmekteyiz.

Yalçın Algan olarak biraz kendimden bahsetmek isterim.

Matematik 1, Matematik 2 ve Geometri alanında konulara hakim olan bir öğretmenim.

Bu alanlar birbirlerine bağlıdır ve biri olmadan diğerleri anlatılamaz. Lütfen, Ankara Matematik Özel Ders öğretmeniniz ile çalışırken bu 3 alanı da iyi bildiğinden emin olun.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Hemen Ara