Orta Okul 6.Sınıf Matematik Dersi

 • ÖğretmenYalçın Algan
 • AdresBelirtilmedi
 • TelefonBelirtilmedi
 • GSM05066212222

Öğretmen Hakkında

6.Sınıflar için matematik özel ders ile 6. sınıf öğrencilerine özel olarak birebir konu anlatımları ve soru çözümleriyle matematik dersini anlaşılır hale getirmek, pekiştirmek ve yeni nesil sorularla Liselere Geçiş Sistemi (LGS)’ye uyum sürecini hızlandırmaktır.

6.Sınıf Matematik Özel Ders 2025

Matematik, özel ders alınması gereken derslerin başında gelir. Dersin öğrenebilmesi için, yalnızca anlatım yeterli olmamaktadır. Uzaktan Eğitim 6.Sınıf Matematik Özel Ders ile öğrencilerin soru çözümleriyle desteklenmesi, anlaşılamayan yerlere geri dönülerek tekrarın yapılması dersin anlaşılması için oldukça önemlidir.

Ancak, okul öğretmenlerinin bütün öğrenci kitlesi ile teker teker ilgilenmesi mümkün olamaz. Öğrencileriniz birebir ders almasını sağlayarak bu dersi sevmesini ve bu derste başarılı olmasını sağlayabilirsiniz.

Matematikte öğrencinin yalnızca derse bağlı kalarak başarılı olması oldukça zordur. Ders sonrası mutlaka dersin tekrarı, konunun kavranması ve soru çözümünün yapılması gerekir. 6.Sınıf matematik özel ders programı ile çocukların ders sonrası tekrarının yapılması, dersi tamamen kavraması, bol bol soru çözümü yapılarak öğrencinin başarılı olması sağlanmaktadır.

6.Sınıf Matematik Özel Ders Neden Önemlidir?

6. sınıf matematik özel ders dahilinde, okulun müfredatına uygun olan konular üzerinden verilir. Bu nedenle, birebir ders eğitimi yalnızca okula değil, LGS’de de ciddi katkılar sağlamaktadır.

Ancak, bu iş için profesyonel öğretmenlerin seçimi oldukça önemlidir. İşinde deneyimli öğretmenler, öğrencilerin dersi ve konuları iyi algılayabilmesini desteklerken, dersi sevdirme konusunda da oldukça etkili olacaklardır. Çünkü bu derste pratik, deneyim ve ilgi oldukça önemlidir.

Özel ders almak, öğrenciler için bir lüks değil ihtiyaçtır. Dolayısıyla, bazı avantajlarını saymamız gerekirse;

 1. Günümüzde artık teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte LGS konularının işlenmesi artık çok daha kolay hale gelmektedir.
 2. Bütün konuların baştan sona kadar en ince ayrıntısına kadar anlaşılması
 3. Konular anlatılırken en ufak bir detayın dahi kaçırılmaması, ihmal edilmemesi
 4. Konu bitimlerinde alıştırma testlerinin çözülmesi
 5. Ünite sonu değerlendirme sorularının çözülmesi
 6. Deneme sınavları aracılığı ile durum değerlendirmesinin yapılması ve eksikliklerin tespit edilerek giderilmeye çalışılması

gibi durumlar hedeflenmektedir.

6.Sınıf Matematik Kursu

Öğrenciye 6. sınıf matematik kursu verecek olan profesyonel öğretmenler seçilerek öğrencinin Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’nın müfredatı göz önünde bulundurularak Matematik eğitimi alması sağlanır.

Özel matematik dersi şu şekilde gerçekleşir;

 • Dersleri, öğrencinin ihtiyacı ve velilerin onayı doğrultusunda haftalık belirli saatler üzerinden veririz.
 • Derslerin veli ve öğrencinin seçimine göre; birebir veya 2-3 kişilik gruplar halinde olması mümkündür.

Öğrencinin matematiğe karşı ilgisi ve seviyesi ölçülerek eksikleri belirlenir. Bu eksikleri gidermek için belli konu ve müfredat üzerinden konuyu anlatırız. Konu anlatımından sonra soru çözümüyle öğrencinin konuyu iyice anlamasını amaçlarız. Öğrenciye ödev veriyoruz, Böylece, öğrencinin evde kendi başına konuyu yeniden tekrar etmesi sağlanır. Bir sonraki derste öğrencinin konuyla ilgili anlayamadığı veya herhangi bir eksikliği olup olmadığı belirlenerek diğer konuya geçiş yaparız.

Öğrenciye belirli aralıklarla ‘’Genel tarama testleri’’ yaparız. Bu şekilde, öğrencinin genel eksiklerinin ne olduğunu bularak dersin başarılı olup olmadığını analiz ederiz.

6.Sınıf Matematik Ders Ücretleri

Kısacası, işledikleri konularda hakimiyet sağlamaları için uyguladığımız tam öğrenme modelleriyle 6.Sınıf Matematik Özel Dersini kolay anlaşılır ve keyifli hale getiriyoruz.

Ayrıca, çözemedikleri soruları WhatsApp Matematik Soru Çözüm Grubumuza yüklemelerine imkan tanıyoruz. Böylece, çözemedikleri soruları çözmelerine anında yardımcı oluyoruz.

 

Kampanya & İlanlar

Henüz bir ilan eklenmemiş

Öğretmenden Haberler

Henüz bir haber eklenmemiş

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜRÜNLERİMİZ

Henüz bir ürün eklenmemiş
0 506 621 2222

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.