UZAKTAN EĞİTİM MATEMATİK ÖZEL DERS

UZAKTAN EĞİTİM MATEMATİK ÖZEL DERS

5 Temmuz 2020 tarihinde oluşturuldu.
UZAKTAN EĞİTİM MATEMATİK ÖZEL DERS

Uzaktan Eğitim Matematik Özel Ders ile kendi evinizde rahat bir ortamda ders dinleyebilir ve tekrar edebilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Matematik Özel Ders

Online eğitim yani uzaktan eğitim imkanından yararlanabilmek için İnternet bağlanacağınız bir bilgisayarınızın olması gerekir. Türkiye’nin her yerinden uzaktan eğitim alabilirsiniz. Matematik öğretmeniniz ile konu adı ve ders çalışma saatini belirleyip aynı anda bilgisayar aracılığıyla canlı derse başlayabilirsiniz. Uzaktan eğitim çağın eğitim modelidir. 

Şehirlerde yaşamak trafikle mücadele etmek artık hepimiz için bir sorun olmaktadır. Uzaktan eğitim sayesinde zamandan ve trafik karmaşasından uzaklaşarak daha az stresli ve daha verimli ders işleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey bulunduğunuz ortamda bir İnternet ağının bulunması ve bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefonun olması yeterlidir.

Uzaktan eğitim zaman kaybını önler. Trafik stresinden kurtarır. Rahat bir ortamda olmamızı sağlar. Uzaktan eğitim ile alacağımız özel dersler daha ucuza gelir. Anlamadığımız konuyla ilgili soruyu daha rahat sorabiliriz. Okula gidemediğimiz de konu kaybınız olmaz.

Online eğitim almaya karar verdiniz peki öğretmeni nasıl seçmeliyiz. Sizin istediğiniz kriterlere uyuyor mu ? Bunun için öğretmen öz geçmişini okuyabilir. Öğretmenin hangi okuldan mezun olduğunu öğrenebilir. Kaç yıldır bu işi yaptığını inceleyebilirsiniz. Matematik öğretmenin lise mi yoksa ortaokul öğretmeni olduğunu öğrenebilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Nedir? 

Eğitim sektörü, teknolojik gelişmelere paralel olarak gelişen sektörlerin başında geliyor. Eğitim ile teknoloji arasında doğal bir etkileşim bulunuyor. Bu açıdan belki de en önemli etkileşim, uzaktan eğitim alanında yaşanıyor. Zamandan ve mekandan bağımsız eğitim alma olanağı sağlayan uzaktan eğitim, bilgisayar teknolojileri ile sanal ortamda veriliyor. Bir anlamda “home oficee eğitim” diyebiliriz! İletişim olanaklarının artmasıyla doğru orantılı olarak gelişen uzaktan eğitimin birçok faydası ve avantajı bulunuyor.

Uzaktan Eğitimin Avantajları Nelerdir?

Uzaktan eğitim; öğrenci ve öğretmenin dershane ya da sınıf dışında bilgisayar ortamında İnternet teknolojileri veya iletişim araçlarına bağlı bir sistemdir. Sanal ortamda sesli ve görüntülü olarak ders alınabilir. Eğitim dokümanları, sanal ortamda sunulan dijital materyallerdir; yani basılı bir kitap veya kâğıt dokümanlara ihtiyaç duyulmaz.

Uzaktan eğitimde, derslerin canlı anlatıldığı saatler dışında  “saatten de bağımsız” olunabilir. Yani kayıtlı görsel materyallerle ders daha sonra tekrar dinlenebilir. “Yeni nesil, çağdaş eğitim çözümleri” arasında yer alan uzaktan eğitim, açık öğretimle benzeyen yönleri olsa da temelde farklı bir sistemdir. Örneğin; açık öğretimde sınavlar fiziki bir ortamda yapılırken, uzaktan eğitim sınavları sanal ortamda yapılır.

Uzaktan eğitimde; sınavlar, ödevler, ders takipleri ve eğitimci ile iletişim tamamen dijital araçlarla yapılmaktadır. Ölçme ve değerlendirme yöntemleri, modern araçlarla uygulanır. Bu araçların kullanımı da, İnternet güvenliği sistemleri ile doğrudan bağlantılıdır. Bu sebeple gelişen teknoloji araçları ve uygulamaları, uzaktan eğitimi geliştirmeye devam etmektedir.