9. SINIF MATEMATİK ÖZEL DERS

9. SINIF MATEMATİK ÖZEL DERS

25 Haziran 2020 tarihinde oluşturuldu.
9. SINIF MATEMATİK ÖZEL DERS

9.Sınıf Matematik Özel Ders öğrencilerin Matematikte eksiklerinin belirlenerek, daha başarılı olması hedeflenmektedir. Çoğu öğrenci Matematik dersinde oldukça zorlanmaktadır. Çünkü Matematik dersi tekrar istemesinin yanı sıra pratik isteyen bir derstir.

Uzaktan Eğitim 9.Sınıf Matematik Kursu

Okullarda ve farklı diğer eğitim kurumlarında sınıf mevcudunun yoğun olması nedeniyle öğretmenler öğrencilere birebir ders veremezler. Uzaktan eğitim 9.sınıf matematik kursu  ile sürekli olarak eksikleri bulunan öğrenciler eksikleri giderilmedikçe birbirleri ile bağlantılı olan konularda başarılı olamayacaklardır. Bu nedenle Uzaktan eğitim 9.sınıf matematik kursunun Matematikte önemi oldukça büyüktür.

Matematiğin tek başına öğrenilmesi oldukça zordur. Bunun yanı sıra yalnızca okula bağımlı kalınarak da dersten başarılı olunması mümkün değildir. Okulun yeterli gelmediği ve öğrencinin kendisinin bu eksiği gideremediği durumlarda 9.sınıf matematik özel dersin alınması oldukça önemlidir.

Birebir 9.sınıf matematik özel ders sayesinde Matematik konuları pekiştirilerek bol bol test çözümü yapılır. Test çözümü ile öğrencinin her soru tipini görmesi sağlanarak pratik kazanması hedeflenir. Birebir matematik özelderste öğrencinin dersi algılayabilmesi ve dersi sevmesi açısından profesyonel öğretmenlerin seçilmesi büyük önem taşır.

Deneyimli öğretmenler tarafından alınan 9. Sınıf matematik özel ders sayesinde öğrencinizin yalnızca okul derslerinde başarı olması değil YKS sınavında da başarılı olması sağlanacaktır.

Birebir 9.sınıf matematik özel ders sayesinde Matematik konuları pekiştirilerek bol bol test çözümü yapılır. Test çözümü ile öğrencinin her soru tipini görmesi sağlanarak pratik kazanması hedeflenir. Birebir matematik özel derste öğrencinin dersi algılayabilmesi ve dersi sevmesi açısından profesyonel öğretmenlerin seçilmesi büyük önem taşır.

Özel ders verilirken veli ve öğrencilerin istekleri doğrultusunda deneyimli öğretmenler seçilir. Ders konuları 9. Sınıf MEB müfredatı ve YKS konuları üzerinden belirlenerek verilecektir. Bunun yanı sıra öğrencinin eksikleri doğrultusunda konu anlatımları yapılabilir. 9. Sınıf matematik özel ders işleyişi ise şu şekilde olmaktadır;

  • Öğrencinin gereksinimi doğrultusunda haftalık ders saati belirlenir. Özel dersler birebir olabileceği gibi; 2 veya 3 kişilikte olabilir.
  • Öğrencinin Matematikle ilgili seviyesi belirlenerek eksikleri bulunan konular üzerine ağırlık verilir.
  • Öncesinde konu anlatımı yapılarak öğrencinin konuyu iyi anlaması sağlanır.
  • Konu anlatımı sonrasında soru çözümleri yapılarak konunun iyice kavranması ve her soru tipini görmesi sağlanır.
  • Test çözümü sonrasında kavrama testi yapılarak konu ile ilgili herhangi bir eksikliğin kalıp kalmadığı belirlenir.
  • Belirli aralıklarla ‘’Genel Tarama Testleri’’ yapılarak birebir derslerden öğrencinin verim alıp almadığı analiz edilir.

9. sınıf özem matematik derslerinden yararlanmak ve detaylı bilgi almak istiyorsanız www.matematikozelders.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıya oy vermek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
×