6.Sınıf Matematik Özel Ders ile 6. Sınıf öğrencilerine özel olarak birebir konu anlatımları ve soru çözümleriyle matematik dersini anlaşılır hale getirmek, pekiştirmek ve yeni nesil sorularla lgs ye uyum sürecini hızlandırmaktır. 

6.Sınıf Matematik Özel Ders 2022

Matematik dersi özel ders alınması gereken derslerin başında gelir. Dersin öğrenebilmesi için yalnızca anlatım yeterli olmamaktadır. Uzaktan Eğitim 6.Sınıf Matematik kursu ile öğrencilerin soru çözümleriyle desteklenmesi, anlaşılamayan yerlere geri dönülerek tekrarın yapılması dersin anlaşılması için oldukça önemlidir.

Ancak okul öğretmenlerinin bütün öğrenci kitlesi ile teker teker ilgilenmesi mümkün olamaz. Öğrencileriniz birebir ders almasını sağlayarak bu dersi sevmesini ve bu derste başarılı olmasını sağlayabilirsiniz.

Matematikte öğrencinin yalnızca derse bağlı kalarak başarılı olması oldukça zordur. Ders sonrası mutlaka dersin tekrarı, konunun kavranması ve soru çözümünün yapılması gerekir. 6. Sınıf matematik özel ders programı ile çocukların ders sonrası tekrarının yapılması, dersi tamamen kavraması, bol bol soru çözümü yapılarak öğrencinin başarılı olması sağlanmaktadır.

6.Sınıf Matematik Özel Ders Verenler

Özel derste okulun müfredatına uygun olan konular üzerinden verilir. Bu nedenle birebir ders eğitimi yalnızca okula değil Lgs’de ciddi katkılar sağlamaktadır. Ancak bu iş için profesyonel öğretmenlerin seçimi oldukça önemlidir. İşinde deneyimli öğretmenler öğrencilerin dersi ve konuları iyi algılayabilmesini desteklerken, dersi sevdirme konusunda da oldukça etkili olacaklardır. Çünkü bu derste pratik, deneyim ve ilgi oldukça önemlidir.

Öğrenciye 6.sınıf matematik özel ders verilecek ise profesyonel öğretmenler seçilerek öğrencinin MEB’in müfredatı göz önünde bulundurularak Matematik eğitimi alması sağlanır. Özel Matematik dersi şu şekilde işlenir;

Özel matematik dersleri öğrencinin ihtiyacı ve velilerin onayı doğrultusunda haftalık belirli saatler üzerinden verilir.

Matematik derslerinde veli ve öğrencinin seçimine göre; birebir, 2’şerli ya da 3’erli gruplar halinde dersler verilebilir.

6.Sınıf Matematik Özel Ders Fiyatları

Öğrencinin Matematiğe karşı ilgisi ve seviyesi ölçülerek eksikleri belirlenir. Bu eksikler giderilmek için belirlenen konu ve müfredat üzerinden konu anlatıma başlanır. Konu anlatımı tamamlandıktan sonra soru çözümü yapılarak konunun iyice kavranması amaçlanır. Öğrenciye ödev verilerek, öğrencinin evde kendi başına konuyu yeniden tekrar etmesi sağlanır. Bir sonraki derste öğrencinin konu ile ilgili anlayamadığı ya da herhangi bir eksikliği olup olmadığı belirlenerek diğer konuya geçiş yapılır.

Öğrenciye belirli aralıklarla ‘’Genel tarama testleri’’ yapılarak genel eksiklerinin ne olduğu belirlenerek dersin başarılı olup olmadığı analiz edilir.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.