Matematik Özel Ders & Uzaktan Eğitim & Matematik Soru Çözüm - 02.09.2020
Matematik Özel Ders – Uzaktan Eğitim ve WhatsApp Soru Çözüm Grubu

Yeni Nesil Sorular

blank

Yeni nesil sorular nasıl çözülürBu makalemde size Ösym mantığı yeni tarz sorular nasıl çözülebilir paragraf paragraf anlatmaya çalışacağım.

YENİ NESİL SORULAR NASIL ÇÖZÜLÜR ? ÖZEL DERS ALMAK GEREKLİ MİDİR?

Öncelikle kitap okuma alışkanlığı kazanamamış, okuduğunu anlayamayan, dikkatini toparlayamayan, uzun metinli soruları okurken sıkılan, analitik düşünemeyen, tablo grafik ve yeni tarz kurgulayıcı sorulardan çözmemiş,   daha da önemlisi konu bütünlüğünü sağlayamamış yani konu hakkında hiç bilgisi yok ise öğrencinin özel ders alarak bu zorlu sınav sürecini en verimli şekilde geçirmelidir.

Ösym Tarzı Yeni Nesil Soru Çeşitleri

3 işlemli sorular, muhakeme gücünü ölçen sorular, kurgulayıcı sorular, belirleyici sorular, öncül sorular, dikkat gerektiren sorular, düşündüren sorular,  mantıksal akıl yürütmeyi gerektiren sorular, okuduğunu anlamayı gerektiren sorular, tablo grafik yorumlama soruları, sayısal mantık gerektiren sorular, analitik düşünme becerisini ölçen sorular olarak yeni nesil soruları çeşitlendirebiliriz.

Yeni Nesil Soruları Çözmeden Önce Yapılması Gerekenler

Yeni nesil soruları çözmeden önce öğrencilerime kitap okumasını tavsiye ederim. Sorulara düz mantık olarak bakmamak gerekir. Çünkü sorular en az 2 adımlı çözülebilen sorulardır. Konu ile belli temel düzeyde bilgileri bilmeniz gerekir.

Sorunun kurgusu ve hikayesi net olarak anlaşılmalı. Soru metni çok iyi okunup matematiksel olarak yorumlanmalıdır. Sorudaki ipuçlarının farkına varılmalı. Sorudaki verilerin çok iyi algılanıp bu verilerin bizi neye ulaştırmak istendiği fark edilmelidir.

Ösym yeni tarz sorular kapsamında yer alan matematik problemlerinin sorulabileceği, çözüme yönelik paylaşımların gerçekleştirilebileceği bir soru çözüm platformumuz var. Bu platformda Lgs, Tyt, Ayt, ALes, Dgs, Kpss ve Yös öğrencileri, karşılaştıkları matematik sorularını öğretmenler ile birlikte çözümleyebilmekte ve çözümü hakkında bilgi sahibi olabilmektedir.

Matematik sorularının görsel olarak paylaşılmasına imkan tanıyan matematik sorusu çözüm grubu sayesinde pek çok öğrenci bilgi sahibi olabilmektedir.

İnternet bağlantısı olan bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi araçlarla erişimin mümkün olduğu Telegram,matematik sorusu çözüm grubu sayesinde pek çok öğrenciye yardımcı olmakta ve eğitimlerine katkıda bulunmaktadır. Tamamen ücretsiz bir şekilde bilgi paylaşımlarının ve soru çözümlerinin gerçekleştiği bu platform, uzaktan eğitim için oldukça avantajlı bir seçenek olmaktadır.

YENİ NESİL SORU ÇÖZÜM GRUBU

Matematik, kuralları ve formülleri olan bir bilimdir. Dolayısı ile kurallar ve formüller hakkında yeterince bilgi sahibi olmayan öğrenciler, matematik soru çözümleri aşamasında yetersiz kalabilmekte, yardıma ihtiyaç duyabilmektedir. Adeta özel ders niteliği taşıyan yeni nesil soru çözüm grubu sayesinde öğrenciler, çözümünü yapamadıkları matematik sorularını görsel olarak paylaşa bilmekte ve çözümü hakkında bilgi sahibi olabilmektedir.

Genel olarak Yeni Nesil Soru Çözüm Grubu yararları şunlardır:

  • Çözülmesi istenen matematik soruları, grupta bulunan öğretmenler tarafından yanıtlanmaktadır
  • Çözümü istenen sorular, ortalama olarak 15 dakika içinde cevaplandırılmaktadır
  • Grup için yönetimin sağlanması sayesinde grupta amacın dışında paylaşımlar yapılmamaktadır
  • Her gün yeni bir faydalı link ve PDF paylaşımı yapılmaktadır
  • Sohbet odalarının varlığı sayesinde psikolojik destek ve motivasyon sağlanmaktadır
  • Eski gönderilerin de incelenmesi fırsatı bulunmaktadır

Yeni Nesil Soru Çözüm Grubu Nasıl Kullanılır?

Yeni  nesil soru çözüm grubu kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Grupta herkese açık gruplar olduğu gibi yalnızca yönetici onayına bağlı olarak alımların yapıldığı gruplar da bulunmaktadır. Dolayısı her kullanım amacına uygun olarak farklı şekillerde gruptan yararlanabilmek mümkündür.

Paylaşımların, cihazlarına otomatik olarak indirilmesini istemeyen kullanıcılar, otomatik indirme özelliklerini kapattıklarında veri kullanımlarını da kontrol altında tutabilmektedir. Ayrıca isteyen kullanıcılar, gruplarda paylaşımı yapılan soruların yalnızca kendisine hitap eder nitelikte olanlarını indirme şansına da sahip olabilmektedir. Paylaşımı yapılan linklerin ve PDF dosyaların sayesinde grup kullanıcıları, matematik alanındaki eksikliklerini giderebilmekte ve bilgi birikimlerini farklı soru seçenekleri ile pekiştirebilmektedir.

Yeni Nesil Soru Çözüm Grubu Neden Gereklidir?

Günümüzde eğitim yalnızca okulda verildiği kadar etkili olmamaktadır. Özellikle sınavlara hazırlanan öğrenciler, test mantığını hızlı kavramak ve hızlı test çözümü yapabilmek için oldukça fazla soru çözmektedir. Bu nedenle öğrenciler ve sınava hazırlananlar, kesintisiz olarak takıldıkları matematik sorularını paylaşabilecekleri bir platform aramaktadır.

Yeni nesil soru çözüm grubu da bu arayışlara cevap olarak hizmet sunmaktadır. Çünkü bu grup sayesinde matematik soruları çözerken tıkanan öğrenciler, oldukça kısa bir süre içinde takıldıkları soruların çözümlerine yönelik bilgiye erişebilmektedir. Böylelikle kesintisiz bir eğitim ve öğrenme gerçekleşmektedir. Bu gruplar sayesinde sınava hazırlanan öğrenciler başarı gösterebilmektedi

blank
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.