Yeni Nesil Matematik Soruları Daha Hızlı Nasıl Çözülür?

Yeni Nesil Matematik Soruları Daha Hızlı Nasıl Çözülür? Ösym ve Meb yeni sınav sistemi ile yapılacak sınavlarda yeni nesil matematik soruları sorulacağını vurgulamaktadır.

Yeni Nesil Matematik Soruları

Sınavlardaki matematik testinde başarılı olmak isteyen birçok öğrenci artık kurgulayıcı eğitimin bir parçası olan yeni nesil matematik sorularının mantığını da öğrenmek zorundadır.

Yurt dışındaki kaynaklar, Ales Dgs Tyt ve Lgs sınavlarında da sıkça rastladığımız yeni nesil matematik soruları artık okullarda derslerde anlatılması zor hale gelmiştir. 

Yeni Nesil Soruların Özellikleri

İlköğretimden Üniversiteye kadar tüm öğrencilerin öğrenmesi gereken yeni nesil yeni tarz soruların özellikleri;

 • Analitik düşünme gerektirir.
 • Belirleyicidir
 • Düşündürücüdür
 • Yorumlama yapılarak çözüme ulaşılır
 • Tanımlama yapılır
 • Öncül sorulardan oluşur

Okullarımızda verilen eğitimlerin yoğun ve müfredatın hızlandırılmış olmasından dolayı birçok öğrenci bu hıza yetişemez. Piyasadaki kaynakların çözümsüz olması öğrencileri matematik özel ders almaya yöneltmektedir. 

ÖSYM ve Meb’in Sınav sorularını incelediğimizde dikkat gerektiren, muhakeme gücünü ölçen, mantıksal akıl yürütme yeteneği gerektiren yeni nesil matematik sorularına rastlamaktayız.  Yurtd dışı PİSA TIMS YÖS SAT IB sınavlarını incelediğimizde sorgulayan, analitik düşünme gerektiren, işlem hatalarını ortaya çıkartan, işlem yeteneğini ölçen, tablo grafik ve sayısal mantık dersleri ile iç içe konular olduğu görülmektedir. 

Artık matematik öğretmenleri geometrik zeka, görsel hafıza eğitimi, şekiller kullanarak görsel hafızanızı ölçmeye çalışan, okuduğunu anlama, tablo yorumlama, sayısal Mantık kurabilmeye yönelik soruları yazabilmekte fakat bu soruyla karşılaşan öğrenciler soruyu çözememektedirler.

Matematik öğretmeni Yalçın Algan grafik bilgisi ölçme, formül çıkartma, geometrik düşünebilme, matematik diline çevirebilme, küçük örnek kurabilme, şekillerin geometrik yapısını anlayabilme, sadeleştirme yapabilme, el pratiğini hızlandıran ve şıkları profesyonelce hazırlanmış sorular üzerinde kendini geliştirerek yılların tecrübesi ile yeni nesil matematik sorularına nasıl yaklaşılacağını özel derslerinde vurgulamaktadır.

Whatsapp matematik soru çözüm grubumuzda yeni nesil sorular nasıl çözülür sorusuna cevap bulacak siz de sorularınızı gönderebileceksiniz.

Online testlerimiz, videolarımız ve matematik özel ders tecrübemiz öğrencilerin matematik soru çözüm ile okullardaki hızlandırılmış eğitimlerin aksine eksik kaldıkları konularda ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olmalarını sağlıyor.

Yeni Nesil Matematik Soruları Nasıl Çözülür?

Özel derslerin ana mantığı öncelikle öğrencilerin eksik kaldıkları ve tam olarak kavrayamadıkları konuların tespit edilerek bu konular hakkındaki eksikliklerin tamamlanmasıdır. Dolayısı ile bu durum öğrencilerin okullarındaki başarısını artırması bakımından da oldukça büyük önem arz ediyor.

Matematik tüm eğitim seviyelerinde en önemli derslerin başında geliyor. Matematik konusunda başarılı öğrenciler akademik dönemlerinde de daha kaliteli bölümlerde eğitim alma hakkını elde ediyorlar.  Bu nedenle başarı konusunda birçok öğrencinin zorlandığı bir ders olarak biliniyor.

Özel ders veren öğretmenlerin matematik konusundaki yöntemleri de öğrencilerin matematik konusundaki eksikliklerini tamamlamaları için oldukça önemlidir. Matematik özel ders ile öğrencilerin elde etmiş oldukları kazanımlar öğrencilerin tüm eğitim hayatı boyunca öğrencilere büyük bir avantaj sağlıyor.

Matematik formülleri zamana göre değişen formüller olmamasından dolayı öğrenciler matematik ile ilgili öğrendikleri ve pekiştirdikleri konuları tüm eğitim ve öğretim hayatı boyunca başarılı bir şekilde uygulayabiliyorlar.

Matematik özel ders kütüphanesi uygulamalarında öncelikle öğrencilerin matematik seviyeleri ölçülüyor. Seviye ölçümünün yapılmasının nedeni öğrencilerin eksikliklerinin tamamlanması açısından oldukça önemlidir. Eksikliklerin tespit edilmesi ile birlikte öğrencilerin seviyelerine göre özel ders yöntemleri uygulanıyor.

Yeni Tarz Sayısal Mantık Soruları Nasıl Çözülür?

Öğrencilere öncelikle bir konu ile ilgili temel bilgi ve formüller verilerek bu bilgi ve formüllerin öğrenilmesini sağladıktan sonra bu konu ile ilgili farklı konularda soru çözümü ile konunun pekiştirilmesi sağlanıyor.

Matematik dersinde başarılı olabilmek için uygulanması gereken yöntemlerden bir tanesi de bol soru çözmektir. Bu nedenle öğrenilen her konunun ardından ilgili konular ile ilgili kapsamlı soru çözümü işlemleri yapılıyor.

Aynı zamanda kariyer planlamalarını elde etmiş oldukları bu başarı puanlarına göre belirliyorlar. İlkokul sıralarında başlanan emekler üniversite çağına gelindiğinde kendisini göstererek öğrencilerin kendileri için geçerli bölümleri tercih etmesini sağlıyor. Bu nedenle matematik sadece sınıf geçmek için değil aynı zamanda gelecek için önemli bir yatırım yapmak için öğrenilmelidir. Matematik özel derslerinin de öğrencilerin hayatlarına bu denli olumlu kazanımlar elde etmesini sağlaması açısından oldukça önemlidir.

Sınav soruları yorumumuz, ÖSYM ve MEB’ nın yaptığı sınav sorularını ( Yayınlanan ya da yayınlanmayan ) Lgs, Msü, Tyt, Ayt, Ales, Dgs ve Kpss sınav sorularını da incelemekteyiz. Her yıl yeni müfredatı incelemekteyiz.

Yeni Nesil Matematik Soruları Daha Hızlı Nasıl Çözülür?

Yeni nesil matematik matematik sorularını daha hızlı çözmek için kullandığımız metodlar.

 1. Mantıksal Akıl yürütme,
 2. Kurgulayıcı eğitim, İşlem hatalarını giderici temellendirme eğitimi,
 3. Tablo grafik ve Sayısal Mantık kurabilme, Geometrik zeka,
 4. Görsel Hafıza eğitimi, Ödevlendirme,
 5. Profesyonel Öğrenci koçluğu,
 6. Matematik Başarı Koçluğu,
 7. Sıfırlama tekniği,

Yılların tecrübesi ile hazırlanmış ders notlarımız ile öğrencinizi başarıya taşımaktadır. Her yıl incelediğim binlerce soruları düşündüğümde Öğrencilerin soruyu neden anlayamadığını, soru cümlelerini kurgulama, anlama, soru içindeki soru kökü, şart kısmı ve bilgi kısımlarını ayırt edebilme vs… Soru çözme güçlüğünü yenmeyi öğretmek amacındayız.

https://matematikozelders.com/matematik-whatsapp-soru-cozum-grubu/
matematik-whatsapp-soru-cozum-grubu

 

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.