WhatsApp Hemen Ara
Mustafa TETİK - Isparta Matematik Özel Ders
WhatsApp Hemen Ara
Genel

Mustafa TETİK

Son 2 yıldır özel bir kurumda Matematik Öğretmenliği yapıyorum. Özel ders vermeye Üniversite hayatımda başladım. Öğrencilerim bana günün her saatinde WhatsApp üzerinden soru sorabilirler.

Matematik Öğretmeni Mustafa TETİK Kimdir?

Matematik Öğretmeni Mustafa TETİK 1997 Anamur / MERSİN doğumludur. Isparta merkezde ikamet etmektedir.

Eğitim Durumu

Süleyman Demirel üniversitesi Matematik bölümü mezunudur. Pedegojik formasyon belge sahibidir.

Isparta Matematik Özel Ders

Matematik özel ders verdiğim sınıflar 6-7-8-9-10-11-12. sınıflar

Özel ders süresi 60 dk

Notlarımı genellikle konunun genel özeti, temel bilgiler daha sonra kolaydan zora doğru soru çözümü sonra yeni nesil sorular ve geçmiş yıllarda ÖSYM’nin o konu ile ilgili sorularına bakıyoruz.

Ödevlendirme öğrencinin elindeki kaynak kitaptan ödevlendirme yapıp sonraki ders kontrol ve yapamadığı soruları beraber çözüyoruz.

Öğrenciler ile ilişkim çok iyi genelde Matematik e karşı önyargılı oluyor öğrenciler o önyargısını yıkıp öğrenciye özgüven aşılıyorum Matematik yapabildiğini yapabileceğini öğretiyorum.

Değişen sisteme ayak uyduruyorum kendimi sürekli yenileme yeni şeyler öğrenme çabasındayım. Öğrenci ile dersi eğlenceli hale getiriyorum bence öğrenmenin temeli de öğrencinin öğretmeni sevmesi ve öğrencilerimle bu bağı kurabiliyorum.

Bana telefonla ulaşarak özel ders talep edebiliyorlar. Dersi öğrenci veya  kendi evimde veriyorum önümüzdeki yıl ofis açmak gibi bir düşüncem var eve gittiğim zaman ek ücret yansıtmam bu işten para kazanıyoruz ama öncelik öğrencinin öğrenmesi.

Öğrenciye ders çalışma programı ve soru çizelgesi yaparım ve bunları kontrol ederim. Matematik dersine nasıl çalışması gerektiği hususunda bilgilendirmeler yaparım.

Öğrenciden beklentim benim ona söylediklerimi uygulaması bunları uyguladığı zaman başarılı olacağına inanırım ve öğrenciyi de buna inanmasını sağlarım.

Başarılı olmanın yolu karşılıklı güven saygı ve çalışmaktan geçer ve bunu öğrencilerime anlatırım.

İdol Aldığım Matematikçi: Ord.Prof.Dr. Cahit ARF Öğrencilerime Cahit hocanın hikayesini anlatırım ve kendim de bu hikayeden feyz alırım. Kazandırdığım öğrencilerim ile iletişim halindeyim.

Benim hayatıma dokunan lise 1. Sınıftaki matematik öğretmenin idi ben de onun gibi öğrencilerin hayatlarına dokunmak onlara doğru şekilde yönlendirmek ve ilerde öğrencilerim tarafından tebessümle hatırlanmak isterim.

Sigara kullanmıyorum.

Saygılarımla.

İletişim :

0 553 970 06 11 Mustafa TETİK

Bizi Facebook Sayfamızdan takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu