Matematik Özel Ders Verenler

Matematik Özel Ders Verenler, ülkemizde eğitim sisteminin her aşamasında başarıyı ölçmek için girilen sınavlar vardır. Başarıyı elde etmek için iyi bir eğitime sahip olmak gerekir. Öğrencinin gerekli eğitim seviyesine erişebilmesi için ne yazık ki okullarda verilen eğitim tek başına yeterli olmamaktadır. Bu anlamda çoğu öğrenci öğrenim hayatı boyunca takviyeye ihtiyaç duymaktadır. Eğitim piyasası içerisinde bu takviyeyi sağlamanın çeşitli yolları vardır.

Örneğin; dershaneler, etüt merkezleri, kurslar, seminerler eğitime destek sağlayan yerlerdir. Ancak bize göre en faydalı eğitim desteği özel derslerdir. Öğretmen ve öğrenci arasında bire bir etkileşim sağlayan özel dersler, kaliteli iletişim fırsatı ile öğrencileri birer adım öne taşır.

Neden Matematik Özel Ders

Çünkü her öğrencinin bilgi düzeyi, öğrenme hızı ve biçimi, yetenekleri, kapasitesi farklıdır. Bu yüzden okullarda herkes için aynı şekilde verilen eğitimde etkili bir öğrenme gerçekleştirilemez. Öğrencilerin bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak onlara ayrıcalıklı eğitim verilmesine ihtiyaçları vardır. Öğrenciler arasında eğitimde desteğe en çok gereksinim duyulan ders çoğunlukla matematiktir.

Bu yüzden özel dersler arasında en çok talep gören de matematik özel dersleridir. Matematik özel ders faydaları ve gerekliliği sebebi ile öğrenciler için büyük önem taşır. Özellikle dikkat dağınıklığı olan, kolay odaklanamayan, programsız çalışamayan öğrencilerin eğitim kalitesinin artması için mutlaka özel ders takviyesi almalıdır.

Matematik Özel Ders Faydaları

Matematik özel ders faydaları saymakla bitmez. Ancak bazı avantajları özel dersin gerekli olmasını sağlayan avantajlardır. Öğrencinin öğretmeni ile doğrudan özgürce iletişim kurabildiği bir ortam oluşur.

Bu ortam sayesinde öğrenci çekinmeden ve yargılanma kaygısı gütmeden takıldığı bütün soruları öğretmenine rahatça sorabilmektedir. Ayrıca matematik özel ders öğretmeni öğrencisini çok daha yakından tanıyabilmektedir. Öğrencinin kişisel özelliklerini göz önünde bulundurarak daha onun eğitimine daha iyi destek olur. Aktif ve verimli bir eğitim ortamı elde edilmektedir. Öğrencinin çalışma sistemini, ödev yönetimini etkili bir şekilde düzenler. En uygun ders çalışma planını hazırlar. Matematikten özel ders almanın faydalarını kısaca özetlemek istersek şunları söyleyebiliriz:

 • Kaliteli iletişim ve en uygun ortamına sahip olursunuz.
 • Okul eğitimine ek konu anlatımlarından faydalanırsınız.
 • Okulda sormaya fırsat bulamadığınız bütün sorularınızı sorabilirsiniz.
 • Ders çalışma programınızı hazırlayacak bir öğretmen edinirsiniz.
 • Sınava hazırlanmanıza yardımcı olacak nitelikli bir rehberiniz olur.
 • Hızlı okuma, okuduğunu anlama gibi becerileriniz desteklenir
 • Matematiksel işlemleri doğru şekilde yapabilmeniz sağlanır.
 • Matematik alanında donanımlı öğrenciler olmanız sağlanır.
 • En iyi şekilde soru çözebilmeniz için bolca pratik yaparsınız.
 • Matematiği sevmeniz ve dolayısıyla öğrenme isteğinizin artması sağlanır.

Bütün bu avantajları göz önünde bulundurursak etkili bir matematik özel dersinin kaliteli eğitim için çok gerekli olduğu sonucuna ulaşabiliriz.

Matematik Özel Ders Öğretmen Verenler

Matematik özel ders içeriği öğrencinin eğitim kalitesini arttıracak ve sınavlarına hazırlanırken ona destek olacak avantajlara sahiptir. Öğretmenler özel derslerde öğrencisi için kişiye özel planlar hazırlar ve uygulanıp uygulanmadığını özenle takip eder.

Özel ders öğretmeni tecrübesi dolayısıyla piyasadaki en verimli kaynak kitaplarını bilir ve öğrencilerine tavsiye eder. Bu sayede eğitim sürecinde kullanılan kitaplar okullarda kullanılanlara kıyasla daha etkili sonuçlar elde ettirebilir.

Özel ders içeriğinde yalnızca kitaplar değil, öğretmenlerin öğrenciler için hazırladığı ders notları da bulunur. Matematik özel ders içeriklerini daha anlaşılabilir olması için sizlere listeledik:

 1. Okul müfredatına ek kaynak kitaplar
 2. Öğretmen notları
 3. Deneme sınavı setleri
 4. Soru-cevap saatleri
 5. Sık sık konu tekrarları

Bu içerikler hemen hemen bütün özel derslerde geçerlidir. Matematik özel ders içeriğinin de büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Ancak elbette her meslekte olduğu gibi burada da verilen hizmet ya da içerik öğretmenden öğretmene değişiklik gösterebilmektedir.

Çoğu öğretmen kendi müfredatında bu içerikleri bulundursa da, hem öğretmenin eğitim anlayışına hem de öğrencinin taleplerine göre değişiklikler olabilmektedir. Öğretmenler matematik özel dersi verirken okul müfredatıyla uyumlu bir şekilde ilerlemeye çalışır.

Ancak öğrenci isterse iyi bildiği bir konuyu çıkartıp yerine daha fazla eksiğinin olduğu bir konuyu ekleyebilir. Bu nedenle özel dersler kişiselleştirilebilir içeriklere sahiptir.

Matematik Özel Ders Öğretmeni Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir?

Eğitiminize destek olacak ve sınavlardaki başarınızı arttıracak özel dersleri alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi şüphesiz ki özel ders öğretmenini iyi seçmektir.

Çok sayıda avantaja sahip olan bu eğitim yöntemi uygun olmayan bir öğretmen seçildiğinde tamamen vakit kaybına dönüşebilmektedir. Sizin için ideal öğretmeni seçmeye çalışırken iyi bir araştırma yapmalısınız. Çevrenizde daha önceden matematik özel dersi almış olan kişiler varsa onlara danışabilirsiniz. Bu sayede öğretmenler hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Özel dersten size ne gibi katkılar sağlamasını istediğinizi bilmeniz de önemlidir. Böylece bir öğretmenle anlaşmadan önce ona istediklerinizi anlatabilirsiniz. Sizin için ideal seçim olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Özel ders öğretmeni seçerken yapabileceğiniz araştırma yöntemlerinden biri de internettir. Günümüzde birçok özel ders öğretmeni öğrencilerine ulaşabilmek için internet ilanlarını tercih etmektedir.

Öğretmenlerle öğrencileri özel ders için bir araya getiren çok sayıda web sitesi vardır. Ve bu web sitelerinden öğretmenlerin akademik geçmişini, tecrübesini ve sunacağı eğitim tarzını öğrenebilirsiniz. Bizler için ideal matematik özel ders öğretmeninin sahip olması gereken birtakım kriterler vardır. O kriterler bunlardır:

 • Matematik branşında uzman olması
 • Özel ders tecrübesine sahip olması
 • Rahatça iletişim kurabileceğiniz samimiyete sahip olması
 • İyi referanslara sahip olması
 • Hitap ettiği yaş grubu
 • Ezberci eğitim anlayışında uzak olması

Bu kriterlerin hepsine sahip olan bir özel ders öğretmeni sizler için en faydalı olacak eğitimi verebilir. Okulda öğrendiklerinizi tekrar etmenizi, pekiştirmenizi ve sınamanızı etkili şekilde sağlar. Ters giden bir şeyler olduğunda rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz, sorunlarınızı kolayca çözebilirsiniz.

Matematik Özel Ders Fiyatları

Matematik özel ders fiyatları genelde saatine göre belirlenir. Haftada kaç saat özel ders alıyorsanız bu göz önünde bulundurularak aylık bir ücret hesaplanmaktadır. Ders yapamadığınız bir hafta olursa fiyattan düşülür ya da ek ders yaptığınız haftalarda saatine göre fiyata eklenir.

Bu fiyatlar öğretmenin tecrübesi, özel dersin bireysel ya da grupça alınması ve haftada kaç saat yapıldığı gibi değişkenlere göre farklılık gösterir. Tecrübeli ve alanında uzman öğretmenler özel ders vermeye yeni başlayan öğrencilere göre daha yüksek fiyatlar talep eder.

En uygun fiyatlı özel dersi almak istiyorsanız üniversitede öğrenciliğine devam eden öğretmen adaylarından eğitim almayı tercih edebilirsiniz. Genç öğretmenler her ne kadar tecrübe sahibi olmasalar da hevesli olmalarından dolayı yeterince iyi bir eğitim verebilirler.

Bunlara ek olarak matematik özel ders fiyatları bulunduğunuz şehre göre de değişiklik gösterebilmektedir. Bazı şehirlerde eğitimde özel ders almak çok yaygın olduğu için fiyatlar oldukça uygundur.

İletişim

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.