LGS İçin Matematik Özel Dersler

 • ÖğretmenYalçın Algan
 • AdresBelirtilmedi
 • TelefonBelirtilmedi
 • GSM05066212222

Öğretmen Hakkında

Bu yazımızda size LGS İçin Matematik Özel Dersler eğitimi nasıl olmalıdır? LGS sınavı hakkında en açıklayıcı bilmeniz gereken bilgiler nelerdir ? öğreneceksiniz. LGS Matematik Özel Ders için bir eğitmen arayışınız varsa, yazıyı okumaya devam edin 🙂 

LGS özel ders ile kısa ve kısıtlı süre içerisinde öğrenci için en uygun program hazırlamak amacındayız.

LGS İçin Matematik Özel Derslerimiz

8. Sınıfa gelen ve LGS sınavıyla iyi bir liseye yerleşmesi için gerekli alanlarda uzman eğitimciler tarafından verilen eğitime LGS Matematik özel ders denir.  LGS soruları çoktan seçmeli 4 şıklı test sorularından oluşur. 

LGS – Liselere Giriş Sınavı Nedir ? LGS Sınavına Nasıl Çalışmalıyız ?

Orta Okuldan Liseye geçmek için altı temel dersten ( Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil ve Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi ) 8. sınıfın sonunda olan ve aynı günde iki oturum hâlinde yapılan sınava LGS Sınavı denir. LGS Sınavı 8. sınıf öğretim programları esas alınarak hazırlanmaktadır.

2023 LGS Sınavı Ne Zaman ? LGS Sınavı Ne Zaman Yapılacak ? LGS Sınav Tarihi ?

Merkezi Sınav tahminen 04 Haziran 2023 Pazar günü yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde Türkiye saati ile birinci oturum 09.30’da, ikinci oturum 11.30’da başlayacaktır. 

LGS Sınavı Bölümleri Nelerdir ? LGS Sınavı İçeriğinde Neler Var ?

Sayısal ve Sözel olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. LGS Sınavında Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil ve Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi derslerinden soru sorulmaktadırr.

LGS Sınavı Kaç Dakika? LGS Sınavında Kaç Soru Vardır ?

Sözel alanda 50 sorudan oluşan birinci oturum 75 dakikadır.

Sayısal alanda 40 sorudan oluşan ikinci oturum 80 dakika olarak uygulanmaktadır.

LGS Sınavında Yanlış Doğruyu Götürüyor mu?

LGS sınavında 3 yanlış 1 doğruyu götürmektedir.

LGS Matematik Konuları Nelerdir?

2023 LGS MATEMATİK KONULARI

 1. ÇARPANLAR KATLAR
 2. ÜSLÜ İFADELER
 3. KAREKÖKLÜ İFADELER
 4. VERİ ANALİZİ
 5. KULLANILABİLİRLİK
 6. CEBİRSEL İFADELER
 7. DOĞRUSAL DENKLEMLER
 8. EŞİTSİZLİKLER
 9. ÜÇGENLER
 10. EŞLİK – BENZERLİK
 11. DÖNÜŞÜM GEOMETRİSİ
 12. GEOMETRİK CİSİMLER

LGS Matematik Özel Ders Ankara

Öğrencisinin abartısız en çok ilgilenmesi, çalışması gerektiği ders matematiktir. Çünkü, yeni nesil soruların tahta ortamında anlatılması zorlaşmıştır.

Matematik dersinin iyi anlatılması ve iyi anlaşılması gerekir. Matematik temeli sağlam olmayan bir öğrencinin gerek LGS’de gerek diğer sınavlarda başarı elde etmesi mümkün olmayacaktır.

Daha ilkokuldan itibaren çok köklü bir mücadele vererek matematik ile ilgili çok sağlam bir temel atılmalı, inşasına lise ya da dengi okullar ve yahut üniversiteye geçişte ya da üniversite eğitimi boyunca matematiğin öğrenilmesi ve öğretilmesi büyük önem taşımaktadır.

Uluslararası standartlar ve yapılan bilimsel çalışmalar göz önünde bulundurulduğunda, Türkiye’de eğitim sistemi de konuya dahil olduğunda, aslında matematik dersi ile ilgili hem eğitim yetersizliği mevcuttur hem de öğrencilerin öğrenme becerilerinin az olduğu gözlemlenmiştir. Yukarıda da bahsedildiği gibi bir öğrencinin daha ilköğrenimden itibaren matematik dersine ağırlık vermesi ve öğrenilmeyen tek konu bırakılmaması gerekir.

Matematik dersi öğrenilmediği zaman, korkulan, sevilmeyen, hatta nefret edilen bir ders olarak kalmaktadır.

8. Sınıf Matematik Özel Ders ile Öğrencilerin korkulu rüyası haline gelen LGS ile ilgili çok kapsamlı çalışmalarımız yapılmaktadır. Özellikle yeni nesil soruların çözümü konusunda öğrencinin derse ilgisini çekmek 1. görevimizdir. Bu nedenle, özellikle de öğrencilerimizin öğretmenleri ile bir arada buluştukları platformların oluşturulması çok daha önemli olmaktadır.

Lise, öğrencinin gerek yeteneklerine göre gerekse de emeklerinin sonuçlarına göre bir alan seçmesi gerektiği, hayallerine ve hedeflerine bir adım daha yaklaştığı yerdir. Bu nedenledir ki, liseye giriş sınavının önemi bu noktada ortaya çıkmaktadır.

LGS Matematik Özel Ders Verenler

LGS matematik özel ders konularının çok kısa sürede ama daha detaylı bir kapsamda öğrenciye anlatılması hedeflenmektedir.

 • Öğretmenin, bütün bilgi, birikim ve donanımını devreye sokarak öğrenciyi LGS’ye hazırlaması
 • Öğretmen-öğrenci ilişkisinin çok rahat ve aile ortamı gibi bir ortamda gelişmesi. Derslerin bu samimi havada işlenmesi
 • Öğrencinin de LGS’ye hazırlanırken gördüğü matematik dersine sıkı sıkı sarılması ve oluşan atmosfere ayak uydurması gerekir.

LGS matematik özel ders düzenlememizin en önemli amacı, sınavlardaki en önemli alanlardan biri olan bu dersin en iyi, en kapsamlı, en pratik yöntemle anlatmak, öğretmek ve öğrencinin LGS’de istenilen başarıyı elde ermesini sağlamaktır.

En İyi LGS Matematik Özel Ders

Özel ders almak, öğrenciler için bir lüks değil ihtiyaçtır. Dolayısıyla, bazı avantajlarını saymamız gerekirse;

 1. Günümüzde artık teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte LGS konularının işlenmesi artık çok daha kolay hale gelmektedir.
 2. Bütün konuların baştan sona kadar en ince ayrıntısına kadar anlaşılması
 3. Konular anlatılırken en ufak bir detayın dahi kaçırılmaması, ihmal edilmemesi
 4. Konu bitimlerinde alıştırma testlerinin çözülmesi
 5. Ünite sonu değerlendirme sorularının çözülmesi
 6. Deneme sınavları aracılığı ile durum değerlendirmesinin yapılması ve eksikliklerin tespit edilerek giderilmeye çalışılması

gibi durumlar hedeflenmektedir.

Bu nedenle dijital ortamlarda öğretmen-öğrenci bir araya gelerek ders çalışma ortamlarını kendileri belirleyebilirler.

Ortak grup çalışmalarında, ortak soru çözüm noktaları ve genel değerlendirme durumlarının yapılır. Bu çalışmalar sayesinde öğrenciler, LGS’ye hazırlanan diğer öğrencilerle araya gelirler. Bu şekilde, mükemmel bir atmosfer eşliğinde matematik dersine çalışabilmektedirler. Matematik Kursu bu nedenle önem taşımaktadır. 

Eğitmenler olarak öğrencilerimize LGS sınav maratonu boyunca sabır ve sürekliliğin önemli etkenler olduğunu vurgularız. Sınavda Matematikten 20 tane soru sorulacaktır.

LGS Özel Ders öğrencilerimize verdiğimiz ödevleri Whatsapp üzerinden çözülüp çözülmediğini kontrol amaçlı takip ederiz. Whatsapp Matematik Soru Çözüm grubumuz sayesinde, öğrencilerimiz (özellikle yeni nesil soruları çözenler), çözemedikleri soruları gönderirler. Öğretmen arkadaşlarımız sorularınızı çözmek için Grubumuzda görev almaktadırlar.

Whatsapp Matematik Soru Çözüm Grubumuza buradan ulaşabilirsiniz

Öğrencilerimize öncelikle ÖSYM ve MEB’in soru hazırlama mantığından yola çıkarak piyasadaki yayınları inceleriz. Yılların tecrübesiyle hazırladığımız özel ders notlarının yanı sıra, piyasadaki elit yayınları da çözmesini tavsiye etmekteyiz.

20 yıl boyunca özel ders vermekteyiz. Bu sayede, hangi öğrenci nerede takılır, sorulardaki püf nokta nedir bunları biliriz. Öğrencilerimizin de bu noktalarda takılacağını düşünmekteyiz.

LGS Matematik Özel Ders Ücretleri – LGS Matematik Özel Ders Fiyatları

LGS matematik Özel Ders öğrencilerimize sınavın tüm konu listesini yapıp kalan haftalara dağıtarak bir konu tablosu yapmaktayız ve bir nüshası öğrencimizde kalmaktadır. Öğrenci de öğretmen de o hafta hangi konu anlatılacağını bilir ve disiplinli olarak dersler planlanır. Konuların yetişmeme sorunu ortadan kalkar.

LGS matematik özel dersimizde amacımız öğrencimize sınava girmeden önce sınav sorusuna benzer soruları göstermektir ki sınavda o el pratikliğini kullanarak hem zamana ve hem de bilgiyi kullanmayı hızlı yapabilsin.

İlk görüşme dersimizde kendimizi size tanıtmak amaçlı belgelerimizi göstermekteyiz. Ücretsiz olan bu görüşme dersinde öğrencimizin seviyesini hazırladığımız testler ile ölçeriz. El pratikliğine bakarız, sorduğumuz sorulara yaklaşımını, yaptığı yorumu inceleriz. Eksik olduğu konuları, hangi konuları bilip bilmediğini, konuları öğrenirken yüzeysel mi yoksa can alıcı noktaları ile mi öğrenmiş ölçmekteyiz.

Ankara LGS Matematik Özel Ders

LGS matematik özel dersimizde konuyu bitirdikten sonra konuyu özetleyen kavram haritaları yaparak soru çözümlerinde bu kavram haritaları bize ışık tutmaktadır. Online matematik testlerimiz ile farklı sorular görme şansına sahiptirler.

Temel eğitimden, LGS için son sınıf olan 8. sınıf ile yeni bir eğitim serüveni için mutlaka iyi bir hazırlık gerekmektedir. LGS matematik kurs dersleriyle LGS’de başarılı sonuç, dolayısıyla iyi bir lisenin kapısı sonuna kadar açılmaktadır. 8. sınıf öğrencileri için dönüm noktası olan LGS hazırlıkta kaliteli bir özel ders almaları önemlidir.

Öğrencilerin sınav maratonuna girebilmesi ve sağlıklı bir şekilde sınav hazırlıklarını tamamlayabilmesi için 8. sınıf Matematik Özel Dersi iyi bir yardımcı olacaktır.

Uzaktan Eğitim LGS Matematik Özel Ders 

MEB’in yaptığı tüm sınav sorularını inceler ve her yıl özel ders notlarımıza ekleriz. Uzaktan Eğitim LGS Matematik Özel Ders verdiğimiz öğrencilerimize Matematik sorularına nasıl çözüm bulacağımızı gösterir bir matematik kartı bir kavram haritası vermekteyiz.

Dershane ve özel ders deneyimi ile uzun yıllardır Matematik Başarı Koçu olarak hizmet veren Yalçın Algan’ın özel ders verme süreci tamamen öğrenci odağında gelişir.

Öğrenci ile tanıştıktan sonra müfredat üzerinden ilerlemek yerine, kendi hazırladığı deneme sınavları ile öğrencinin durumunu ölçen Yalçın Algan, öğrenciye özel bir çalışma programı hazırlar. Ders anlatımı ve ödevler, öğretmenimiz tarafından mevcut kaynaklarından alınan örnekler ve sorular üzerinden yapılır.

Yalçın Algan, öğrencilerini LGS matematik özel ders süresi bittikten sonra telefon ile takip eder. Bir sonraki derse kadarki sürede öğrencilerin aklına takılan sorulara Whatsapp veya telefonla cevap verir.

Her yönüyle öğrencinin başarısını hedefleyen  Yalçın Algan ile matematik bir sorun olmaktan çıkar.

Ders çalışma sürecinde önemli olan bazı noktalar vardır;

 • Bilginin doğru bir şekilde aktarılması
 • Bilginin pekiştirilmesi ve gerektiğinde tazelenmesi
 • Öğrencinin yorucu olmayan bir şekilde yönlendirilmesi
 • Öğrencinin takip edilmesi, sınava hazırlık sürecinin vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Adaylara tüm bunları bir arada sunan Yalçın Algan, 20 yıllık deneyimiyle öğrencilerinin başarısında rol oynuyor. Başarıya giden yolda özel ders hizmetiyle öğrencilere birebir iletişim ve ders sonrası takip imkanı sağlar.

Yalçın Algan, derslerini öğrencilerin evinde veya Kızılay’daki etüt merkezinde birebir vererek tecrübesini öğrencilerine aktarmaktadır.

LGS Matematik özel ders anlattığımız bir çok yer vardır. Dilerseniz dersinizi evinizde daha rahat olabileceğinizi düşünerek evinizde de alabilirsiniz. Herhangi bir ücret farkı yoktur.

Süre sınırlaması koymadan tamamen kendisini öğrencisine odaklıyor. Ayrıca, öğrencinin başarılı olabilmesi için tüm bilgi birikimini paylaşıyor. Hatta, gün, hafta, ay kısıtlaması olmadan süresiz eğitim fırsatları veriyor. ALES sınavı en çok yüksek lisans başvuruları için girilen sınav olarak bilinmektedir.

Kampanya & İlanlar

Henüz bir ilan eklenmemiş

Öğretmenden Haberler

Henüz bir haber eklenmemiş

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜRÜNLERİMİZ

Henüz bir ürün eklenmemiş
0 506 621 2222

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.