Lgs Matematik Özel Ders ile kısa ve kısıtlı süre içerisinde öğrenci için en uygun program hazırlanarak iyi bir liseye yerleşmesi için gerekli tüm işlemler alanlarında uzman hocalar sayesinde gerçekleştirilir. 

Lgs Matematik Özel Ders 2022

Öğrencisinin abartısız en çok ilgilenmesi, çalışması gerektiği ders matematiktir. Çünkü yeni nesil soruların tahta ortamında anlatılması zorlaşmıştır.

Matematik dersinin iyi anlatılması ve iyi anlaşılması gerekir. Matematik temeli sağlam olmayan birinin gerek LGS’de gerekse de diğer sınavlarda başarı elde etmesi mümkün olmayacaktır.

Daha ilkokuldan itibaren çok köklü bir mücadele vererek matematik ile ilgili çok sağlam bir temel atılmalı, inşasına lise ya da dengi okullar ve yahut üniversiteye geçişte ya da üniversite eğitimi boyunca matematiğin öğrenilmesi ve öğretilmesi büyük önem taşımaktadır.

Uluslar arası standartlar ya da yapılan bilimsel ve akademik çalışmalar göz önünde bulundurulduğunda, Türkiye’de eğitim sistemi de konuya dahil olduğunda aslında matematik dersi ile ilgili hem eğitim yetersizliği mevcuttur hem de öğrencilerin öğrenme becerilerinin az olduğu gözlemlenmiştir. Yukarıda da bahsedildiği gibi bir öğrencinin daha ilköğrenimden itibaren matematik dersine ağırlık vermesi ve öğrenilmeyen tek konu bırakılmaması gerekir.

Matematik dersi öğrenilmediği zaman, korkulan, sevilmeyen, hatta nefret edilen bir ders olarak kalmaktadır.

Öğrencilerin korkulu rüyası haline gelen Lgs ile ilgili Çok kapsamlı çalışmaların yapılması gerekmektedir ve bu nedenle Özellikle de öğrencilerimizin öğretmenleri ile bir arada buluştukları platformların oluşturulması çok daha önemli olmaktadır.

Lise, artık bir öğrencinin gerek yeteneklerine göre gerekse de emeklerinin sonuçlarına göre bir alan seçmesi gerektiği, hayallerine ve hedeflerine bir adım daha yaklaştığı yerdir. Bu nedenledir ki liseye giriş sınavının önemi bu noktada ortaya çıkmaktadır.

Matematik Öğretmeni Yalçın Algan İle Lgs Matematik Özel Ders 

LGS matematik konularının çok kısa sürede ama daha detaylı bir kapsamda öğrenciye anlatılması hedeflenmektedir.

 • Öğretmenin, bütün bilgi, birikim ve donanımını devreye sokarak öğrenciyi lgs’ ye hazırlaması

 • Öğretmen öğrenci ilişkisinin çok rahat ve aile ortamı gibi bir ortamda gelişmesi ve derslerin bu şekilde işlenmesi

 • Öğrencinin de lgs’ ye hazırlanırken gördüğü matematik dersine sıkı sıkı sarılması ve aile ortamı gibi oluşan atmosfere ayak uydurması gerekir.

 • LGS matematik kursu düzenlememizin en önemli amacı, öğrenciye sınavlara hazırlanırken en önemli sayılabilecek ders niteliğini taşıyan bu dersin en iyi, en kapsamlı, en pratik yöntemle anlatmak, öğretmek ve öğrencinin LGS’ de istenilen başarıyı elde ermesini sağlamaktır.

Günümüzde artık teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte LGS konularının işlenmesi artık çok daha kolay hale gelmektedir.

 • Bütün konuların baştan sona kadar en ince ayrıntısına kadar anlaşılması

 • Konular anlatılırken en ufak bir detayın dahi kaçırılmaması, ihmal edilmemesi

 • Konu bitimlerinde alıştırma testlerinin çözülmesi

 • Ünite sonu değerlendirme sorularının çözülmesi

 • Deneme sınavları aracılığı ile durum değerlendirmesinin yapılması ve eksikliklerin tespit edilerek giderilmeye çalışılması

 Gibi durumlar hedeflenmektedir.

Bu nedenle dijital ortamlarda öğretmen öğrenci bir araya gelerek ders çalışma ortamlarını kendileri belirleyebilirler.

Lgs Matematik Özel Ders Verenler

Ortak soru çözüm noktaları ve genel değerlendirme durumlarının yapıldığı ortak gurup çalışmaları sayesinde öğrenciler, kendileri gibi LGS’ ye hazırlanan diğer öğrenciler ile bir araya gelerek mükemmel bir atmosfer eşliğinde matematik dersine çalışabilmektedirler. Ankara Lgs matematik Kursu önemi böylece ortaya çıkmaktadır. Lgs matematik kursu etkinlikleri kapsamında öğrenciler LGS’ ye çok daha etkili bir şekilde hazırlanmaktadırlar. 

Uzaktan Eğitim Lgs Matematik Özel Ders öğretmenleri olarak öğrencilerimize Lgs sınav maratonu boyunca sabır ve sürekliliğin önemli etkenler olduğunu vurgularız. Sınavda Matematikten 20 tane soru sorulacaktır.

Lgs Sınavı soruları çoktan seçmeli 4 şıklı test soruları olacak ve yanlış verilen cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir. Yeni olan bu sınav kuralı öğrencilerin lehine olan bir gelişme olarak öne çıkmaktadır. Lgs sınavında en çok endişelenen bölümlerden birisi matematiktir.

Lgs Özel Ders öğrencilerimize verdiğimiz ödevleri whatsapp üzerinden çözülüp çözülmediğini kontrol amaçlı takip ederiz. Türkiye çapında Whatsapp Matematik Soru Çözüm grubumuz sayesinde öğrencilerimiz özellikle yeni nesil soruları çözer, çözülemeyen soruları bize gönderir. Öğretmen arkadaşlarımız sorularınızı çözmek için grubumuzda görev almaktadırlar.

Öğrencilerimize öncelikle ösym ve meb’nın soru hazırlama mantığından yola çıkarak piyasadaki yayınları inceleyerek yılların tecrübesi ile hazırladığımız özel ders notlarının yanı sıra piyasadaki elit yayınları da çözmesini tavsiye etmekteyiz. 20 yıl boyunca özel ders vermekteyiz ve hangi öğrenci nerede takılır, sorulardaki püf nokta nedir bunları biliriz. Öğrencilerimizin de bu noktalarda takılacağını düşünmekteyiz.

Lgs Matematik Özel Ders Yerimiz

Özel derslerimizi anlattığımız bir çok yer vardır. İsterseniz dersinizi evinizde daha rahat olabileceğinizi düşünerek evinizde de alabilirsiniz. Herhangi bir ücret farkı yansıtılmamaktadır.

Lgs Matematik Özel Ders Fiyatları

Meb’nin yaptığı tüm sınav sorularını inceler ve her yıl özel ders notlarımıza ekleriz. Uzaktan Eğitim Lgs Matematik Özel Ders verdiğimiz öğrencilerimize Matematik sorularına nasıl çözüm bulacağımızı gösterir bir matematik kartı bir kavram haritası vermekteyiz.

Lgs matematik kursu öğrencilerimize sınavın tüm konu listesini yapıp kalan haftalara dağıtarak bir konu tablosu yapmaktayız ve bir nüshası öğrencimizde kalmaktadır. Öğrenci de öğretmen de o hafta hangi konu anlatılacağını bilir ve disiplinli olarak dersler planlanır. Konuların yetişmeme sorunu ortadan kalkar.

Lgs matematik kursumuzda amacımız öğrencimize sınava girmeden önce sınav sorusuna benzer soruları göstermektir ki sınavda o el pratikliğini kullanarak hem zamana ve hem de bilgiyi kullanmayı hızlı yapabilsin.

İlk görüşme dersimizde kendimizi size tanıtmak amaçlı belgelerimizi göstermekteyiz. Ücretsiz olan bu görüşme dersinde öğrencimizin seviyesini hazırladığımız testler ile ölçeriz. El pratikliğine bakarız, sorduğumuz sorulara yaklaşımını, yaptığı yorumu inceleriz. Eksik olduğu konuları, hangi konuları bilip bilmediğini, konuları öğrenirken yüzeysel mi yok sa can alıcı noktaları ile mi öğrenmiş ölçmekteyiz.

Özel dersimizde size özel ders notlarımızı föyler halinde vereceğiz. Bu her bir konu föyünde özenli konu anlatımı, basit orta zor sorular, deneme sınavlarından alınmış sorular, Ösym ve Meb’nin tüm yaptığı sınavlarda o konu ile ilgili püf noktalı olarak düşündüğü ve sorduğu sorular ve ödev soruları bulunmaktadır.

Lgs matematik özel dersimizde konuyu bitirdikten sonra konuyu özetleyici kavram haritaları yaparak soru çözümlerinde bu kavram haritaları bize ışık tutmaktadır. Online matematik testlerimiz ile farklı sorular görme şansına sahiptirler.

Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş Sınavı Liselere Giriş Sınavı LGS için son sınıf olan 8. Sınıf ile yeni bir eğitim serüveni için mutlaka iyi bir hazırlık gerekmektedir. Lgs matematik kusr dersleri ile LGS sınavında başarılı sonuç ve iyi bir lisenin kapısı öğrencilere sonuna kadar açılmaktadır. 8.Sınıf öğrencileri için dönüm noktası olan LGS sınavına hazırlıkta özel ders almaları önemli nedenler arasında yer almaktadır.

Öğrencilerin sınav maratonuna girebilmesi ve sağlıklı bir şekilde sınav hazırlıklarını tamamlayabilmesi için 8. Sınıf Matematik Özel Dersi iyi bir yardımcı olacaktır.

Dershane ve özel ders deneyimi ile uzun yıllardır Matematik Başarı Koçu olarak hizmet veren Yalçın Algan’ın özel ders verme süreci tamamen öğrenci odağında gelişir. Öğrenci ile tanıştıktan sonra müfredat üzerinden ilerlemek yerine kendi hazırladığı deneme sınavları ile öğrencinin durumunu ölçen Yalçın Algan, öğrenciye özel bir çalışma programı hazırlar. Ders anlatımı ve ödevler Yalçın Algan tarafından mevcut kaynaklarından alınan Lgs odaklı örnekler ve sorular üzerinden yapılır.

Öğrencilerini Lgs matematik özel ders süresi bittikten sonra telefon ile takip eden Yalçın Algan bir sonraki derse kadar geçen sürede öğrencilerin aklına takılan sorulara Whatsapp ya da telefon aracılığı ile cevap vermektedir. Her yönü ile öğrencinin başarısını hedefleyen ve öğrencilerinin başarıları ile gücüne güç katan Yalçın Algan ile matematik sorun olmaktan çıkar.

Ders çalışma sürecinde önemli olan bazı noktalar vardır. Bilginin doğru bir şekilde aktarılması, bilginin pekiştirilmesi ve gerektiğinde tazelenmesi, öğrencinin yorucu olmayan bir şekilde yönlendirilmesi, öğrencinin takip edilmesi sınava hazırlık sürecinin vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Lgs matematik özel ders sisteminde öğrencilerine tüm bu vazgeçilmezleri bir arada sunan Yalçın Algan 16 yıllık deneyimi ile öğrencilerinin başarısında rol oynuyor. Başarıya giden yolda özel ders hizmeti ile öğrencilere birebir iletişim ve ders sonrası takip imkanı sağladığı için başarının anahtarı elde edilir.

Yalçın Algan öğrencilerin evinde ya da Kızılay’da bulunan etüt merkezinde birebir Lgs matematik özel ders hizmeti vererek yılların tecrübesini öğrencilerine aktarmaktadır.

Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş Sınavı olarak da bilinen Lgs Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen bir sınavdır. Sınavlar 8.sınıfta bir kez yapılmaktadır. Sınavların kaç oturum olacağı ise dersin yazılı sayısı ile belirlenmektedir. Eğitim hayatının devamlılığında büyük bir önemi olan Lgs sınavına hazırlanmak için çok farklı yöntemler bulunmaktadır.

Öğrenciler özellikle zorlandıkları alanlarda özel ders ya da etüt aracılığı ile ilerleme kaydedebilirler. En çok destek ihtiyacı duyulan dersler arasında Matematik, Fen Bilgisi ve İngilizce dersleri yer almaktadır. Lgs matematik özel ders ihtiyaçlarında hem ailelerin hem de öğrencilerin 1 numaralı tercihleri arasında yer alan Yalçın Algan ile sınava hazırlık süreci stres olmaktan uzaklaşmaktadır.

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.