Matematik Özel Ders & Uzaktan Eğitim & Matematik Soru Çözüm - 16.01.2021
Matematik Özel Ders – Uzaktan Eğitim ve WhatsApp Soru Çözüm Grubu

7.Sınıf Matematik Özel Ders

7.Sınıf Matematik Özel Ders
blank

7. Sınıf Matematik Özel Ders ile 7. Sınıf öğrencilerine MEB müfredatına uygun olarak verilen ek ders uygulamasıdır. Matematik dersi öğrencilerin başarılı olmakta en çok zorlandığı derslerden biridir.

UZAKTAN EĞİTİM 7.SINIF MATEMATİK KURSU

Özellikle öğrencilerin geleceğini önemli oranda etkileyen sınavlar artık Uzaktan eğitim 7.sınıf matematik kursu ile matematik dersinden başarılı olabilmek gerekli hale gelmiştir.Okullarda öğretmenin öğrenciyle birebir ilgilenemediği için mümkün olmaması nedeniyle öğrenciler Matematiğin altından genellikle tek başına kalkamayarak başarısız olabilirler. Yapılan araştırmalara göre birebir ilgilenilerek ders anlatımın yapılması öğrencinin dersi daha iyi kavrayabilmesi ve dersi daha çok sevdiğini ortaya koymaktadır.

matematik-ozel-ders
matematik-ozel-ders

7. Sınıf Matematik Özel Dersleri Hakkında

Matematikte konunun tekrarının yapılması ve bol bol soru çözümünün yapılması oldukça önemlidir. 7.sınıf Matematik özel ders ile soru pratiği yapmak başarıyı arttıran en önemli noktalardan biridir.

Birebir ders sisteminin okul derslerine katkısı bulunduğu gibi Lgs sistemine de katkıları oldukça büyüktür. Özellikle birebir derslerde öğrencinin seviyesine göre anlatım yapılacağı için öğrencinin daha başarılı olması sağlanacaktır.

Birebir özel derslerde öğrencilerin eksiklerine göre konu anlatımı yapılır ve öğrencinin her soru tipini görerek pratik yapması hedeflenir.  Ancak bu eğitimi verecek kişinin deneyimli olması ve güven vermesi oldukça önemlidir.

Güven veren öğretmenler öğrenciye dersi sevdirerek öğrenmeyi sağlayacağı için başarının artmasına olumlu etkilerde bulunacaktır. Öğretmenin deneyimi ise konuyu daha hakim bir şekilde anlatabilmesi ve öğrencinin kazanımlarını arttırması açısından oldukça önemlidir.

7. SINIF MATEMATİK ÖZEL DERS SİSTEMİ

Öğrencinin velisi tarafından ders almasına karar verildikten sonra profesyonel öğretmenler seçilir. Öğrenciye verilen ders 7.sınıf MEB müfredatına uygun konularla 7.sınıf matematik özel ders verilir. Özel ders sonrasında şu şekilde verilir;

  • Öğrenciye ders haftalık saat sistemi belirlenerek bu saat üzerinden ders verilir. Haftada en az 2 saat ders alınması tavsiye edilir.
  • Öğrencinin ihtiyacı ve velinin istekleri doğrultusunda birebir,2 kişilik ya da 3 kişilik şeklinde eğitim verilebilir.
  • Öncelikle dersi alacak öğrencinin seviyesinin belirlenerek buna uygun eğitim verilmesi sağlanır.
  • Öğrencinin eksikleri belirlenerek bu eksikler üzerinden konu anlatımı yapılır.
  • Konu anlatımından sonra soru çözümü yapılarak konunun pekiştirilmesi sağlanır.
  • Dersle ilgili tarama testleri yapılarak dersin pekiştirildiğinden ve yeni konuya geçilebileceğinden emin olunur.
https://matematikozelders.com/matematik-whatsapp-soru-cozum-grubu/
blank
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.