Matematik Özel Ders & Uzaktan Eğitim & Matematik Soru Çözüm - 03.09.2020
Matematik Özel Ders – Uzaktan Eğitim ve WhatsApp Soru Çözüm Grubu

5.Sınıf Matematik Özel Ders

5.Sınıf Matematik Özel Ders
blank

5.Sınıf Matematik Özel Ders 5. Sınıftaki öğrencilerin matematik dersi konularını kavraması, tane tane öğretilmesi ve yeni nesil sorular ile tanışması amacıyla verilen derslerdir.

UZAKTAN EĞİTİM İLE 5.SINIF MATEMATİK KURSU

Matematik pek çok öğrencinin zorlandığı derslerin başında gelmektedir. Sürekli tekrar ve pratik isteyen Matematik dersinde başarısız olmak, öğrencinin geleceğe sağlam adımlar atabilmesinin de önüne geçecektir. Okuldaki ya da farklı eğitim kurumlarında yoğunluğun bulunması nedeniyle birebir eğitim sistemi uygulayabilmek oldukça zordur.

Uzaktan Eğitim 5.Sınıf Matematik Kursu ile birebir ders verilerek öğrencilerin eksiklerini giderebilmek ve dersin daha bilinçli öğrenilmesini sağlamak mümkün olacaktır. Özel ders alan öğrencilerin dersi daha severek çalıştıklarını ve derste daha başarılı oldukları yapılan araştırmalar ile ortaya konmaktadır.

matematik-ozel-ders
matematik-ozel-ders

5. SINIF MATEMATİK ÖZEL DERS HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Matematik tek başına öğrenilmesi ve başarılı olunması oldukça zor olan derslerden biridir. Bu nedenle öğretmenin ve kendisinin yeterli kalmadığı durumlarda birebir derslerle desteklenmesi oldukça önemlidir.5. Sınıf Matematik özel ders verecek kişinin profesyonel ve güvenilir olması oldukça önemlidir. Pratiğin çok önemli olduğu Matematik dersinde deneyimli öğretmen seçilmesi dersin daha profesyonelce anlatılabilmesini sağlarken, öğrencilerin her soru tipi ile tanışmasını sağlayacaktır.

Öğretmenin güvenilir olması ise öğrencinin dersi daha severek öğrenmesi açısından oldukça önemlidir. Birebir özel dersler öğrenci ile direkt olarak ilgilenilmesini sağlayacağı için başarının daha çok artmasını sağlayacaktır. Özel ders sistemi yalnızca okul derslerine değil Lgs sınavına da ciddi oranda katkı sağlayacaktır.

5. Sınıf Matematik Özel Dersi İşleyişi Nasıl Olmaktadır?

5. sınıf matematik özel ders sisteminde MEB’in müfredat konuları ve Lgs sisteminde bulunan konular baz alınmaktadır. Ders alacak öğrenci ve velinin öncesinde güvenilir ve profesyonel bir öğretmen seçmesi en önemli ayrıntılar arasındadır. Özel derslerde sistem şu şekilde işlemektedir;

  • Öncelikle öğrencinin ihtiyacına göre haftalık ders saatinin ne kadar ve dersin birebir ya da kaç kişilik olacağı belirlenir.
  • Sonrasında öğrencinin Matematik ile ilgisi seviyesi ve konu eksikleri belirlenir.
  • Öğretmen tarafından bu eksikler göz önünde bulundurularak konu anlatımı yapılmaktadır.
  • Konu anlatımı bittikten sonra bol bol soru çözümü yapılarak öğrencinin konuyu kavraması ve konu içeriğinde her soru tipini görmesi sağlanır.
  • Öğrencinin konuyu iyi algılayıp algılayamadığını öğrenmek için konu tarama testinin yapılması gerekecektir.
  • Öğrenciye belirli aralıklarla ‘’Genel tarama testi’’ yapılarak birebir dersin başarılı olup olmadığı belirlenir.
https://matematikozelders.com/matematik-whatsapp-soru-cozum-grubu/
blank
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.